•  Chodzi o decyzję o zmianie przeznaczenia budynku, który znajduje się na terenie byłych zakładów drobiarskich.
  •  Chodzi o decyzję o zmianie przeznaczenia budynku, który znajduje się na terenie byłych zakładów drobiarskich. Fot. Jacek Tarski
25.02.2020

Czy w Brynku powstanie zakład przetwarzania plastiku?

Do 4 marca w gminie Tworóg trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami. Dotyczą powstania zakładu przetwarzania plastiku w Brynku.

– Chodzi o decyzję o zmianie przeznaczenia budynku, który znajduje się na terenie byłych zakładów drobiarskich. Hala znajduje się od strony ul. Pyskowickiej. Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię, dokumentacja jest dostępna w urzędzie gminy – tłumaczy sołtys Brynka Iwona Pryk.

Gmina jakiś czas temu wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, ale jedna ze stron odwołała się. Samorządowe Kolegium Odwoławcze kazało powtórzyć procedurę. – Rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, mieszkańcy mają prawo się w tej sprawie wypowiedzieć. Zakłady zajmujące się recyklingiem tworzyw sztucznych muszą gdzieś funkcjonować, w końcu taki jest sens selekcji odpadów. Ważne jest, żeby warunki nie były uciążliwe dla społeczności – mówi wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź.

Z dokumentacji dostarczonej przez inwestora wynika, że zakład będzie przetwarzał 350 kg tworzyw sztucznych na godzinę. Inwestycja jest zakwalifikowana jako mogąca znacząco oddziaływać na środowisko. Sanepid i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zaopiniowały ją pozytywnie.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.