12.11.2017

Czytelnicy listy piszą

Co w tym tygodniu zdenerwowało naszych czytelników? Przeczytajcie, o jakich sprawach nam opowiedzieli.

Przed jednym z domów przy ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach pojawiły się niedawno słupki ograniczające wjazd aut na chodnik. Chodzi o kamienicę przy skrzyżowaniu ze Strzelecką. I dobrze, bo zaparkowane w tym miejscu samochody ograniczały widoczność, a jest tam przejście dla pieszych. Gdyby jeszcze poradzono sobie z tworzącą się na tym przejściu po deszczach kałużą, byłoby super.

Tarnogórzanin

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tworogu w środę odbyła się impreza ekologiczna. Program był ciekawy, było coś dla dzieci i dla dorosłych m.in. prelekcja o smogu, a więc temat jak najbardziej na czasie. Zastanawiam się jednak, kto postanowił zorganizować to wydarzenie w samym środku tygodnia? Dorośli pracują, dzieci mają zajęcia dodatkowe. Dlaczego impreza nie odbyła się podczas weekendu? Wiem, że frekwencja pozostawiała wiele do życzenia i mam nadzieję, że to nauczka dla organizatorów.

Mieszkanka gminy Tworóg

Jestem osobą niepełnosprawną, mam ograniczone możliwości poruszania się. Dlatego też zwracam baczną uwagę na przestrzeganie zasad zatrzymywania pojazdów na miejscach dla inwalidów, na liczbę takich miejsc, ich usytuowanie itd. Ostatnio często jeździłem do szpitala przy ul. Pyskowickiej w Tarnowskich Górach, gdzie miejsce dla niepełnosprawnych wytyczono gdzieś z boku, pod latarnią. Jest niewymiarowe, nieprawidłowo oznakowane. Zatrzymałem tam samochód i nie potrafiłem z niego wysiąść. To wstyd, by w takim miejscu jak szpitalny parking nie było stanowiska dla inwalidów. Chyba nie jest to moja fanaberia, bo jak znam życie, do szpitalnych przychodni, w odwiedziny do bliskich przyjeżdżają często właśnie takie osoby i nie ma dla nich bezpiecznego, odpowiedniego miejsca. Tymczasem blisko schodów, gdzie miejsca byłoby dosyć i byłoby ono dogodne, stają często inne samochody, których kierowcy mogliby przejść parę kroków. Chcę także zauważyć, że nie ma miejsca dla inwalidy przed Tarnogórskim Centrum Kultury (może jest, ale ja go nie zauważyłem). Byłem tam niedawno i nie miałem gdzie postawić samochodu.

Witold, niepełnosprawny kierowca

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.