•  Z danych GOPS w Zbrosławicach wynika, że ostatnimi czasy spadła liczba wniosków o dożywianie dzieci.
  •  Z danych GOPS w Zbrosławicach wynika, że ostatnimi czasy spadła liczba wniosków o dożywianie dzieci. Fot. Krzysztof Garczarczyk
05.02.2020

Darmowe posiłki dla dzieci

150 tys. zł przeznaczył w 2019 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbrosławicach z siedzibą w Kamieńcu na realizację programu “Posiłek w szkole i w domu”. Z posiłków korzystało w zeszłym roku 47 przedszkolaków i 99 uczniów oraz 2 inne osoby.

Najwięcej dzieci objętych dożywianiem pochodziło ze Zbrosławic – 28 i Wieszowy – 23, co nie dziwi, bo to największe sołectwa w gminie. Radni z komisji oświaty, kultury, sportu, zdrowia i pomocy społecznej, na posiedzeniu 27 stycznia, zwrócili jednak uwagę, że z niedużego Przezchlebia dożywiania korzystało aż 25 dzieci. W Ziemięcicach było ich 18, a w Ptakowicach – 15, w Księżym Lesie i Świętoszowicach – po 8. Z pozostałych miejscowości były to pojedyncze osoby lub nie zgłoszono żadnego dziecka.

Mirosław Skwara, kierownik GOPS, stwierdził, że w związku z programem 500+ w ostatnich latach spada liczba przedszkolaków i uczniów korzystających z dożywiania. O bezpłatne dożywianie dzieci mogą ubiegać się ich rodziny lub wskazują je dyrektorzy placówek oświatowych. – Zdarzają się jednak przypadki, że rodziny dzieci zgłoszonych przez dyrektorów odmawiają udziału w wywiadzie środowiskowym. Czują się urażone, twierdzą, że ich dzieci nie wymagają darmowego żywienia – powiedział kierownik Skwara.(K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2020 z 04.02.2020
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.