•  
  •   Fot. Krzysztof Garczarczyk
17.05.2018

Dokończą budowę?

Fundamenty przyszłej świetlicy wiejskiej w Wilkowicach wyrosły nieco ponad poziom gruntu, ale na budowie od miesięcy nic się nie dzieje. W związku z tym pojawiły się poważne obawy, czy inwestycja będzie kontynuowana.

Na niedawnej sesji rady gminy w Zbrosławicach wójt Wiesław Olszewski poinformował, że spotkał się z radą sołecką Wilkowic, zapewniając ją, że budowa świetlicy jest niezagrożona. Sołtys Wilkowic, Damian Nowara, potwierdził, że doszło do spotkania z wójtem, na którym padły zapewnienia, że niebawem zostanie ogłoszony przetarg, a prace budowlane będą w tym roku podjęte na nowo.

Sytuacja finansowa gminy Zbrosławice sprawia, że budowa świetlicy będzie realizowana etapami. Na realizację tej inwestycji wilkowiczanie przeznaczyli 20 tys. zł z funduszu sołeckiego na 2018 rok, wynoszącego ogółem 24 tys. Jak mówił nam sołtys Wilkowic, mieszkańcy wsi liczą się z tym, że świetlica nie powstanie szybko, ale najważniejsze, aby jej budowa sukcesywnie postępowała.


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.