•  Mieszkańcom gminy Zbrosławice czeka znacząca podwyżka opłaty za śmieci.
  •  Mieszkańcom gminy Zbrosławice czeka znacząca podwyżka opłaty za śmieci. Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.02.2019

Drożej za śmieci

​Jeżeli odpady będą zbierane i odbierane w sposób selektywny – 19 zł za jedną osobę miesięcznie, jeśli nie będą segregowane – 30 zł. To nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Zbrosławice, które będą obowiązywać od 1 czerwca 2019 r. Na razie jest to odpowiednio 11 i 17 zł.

Uchwałę w tej sprawie radni Zbrosławic podjęli na sesji 30 stycznia, w oparciu o wyniki ogłoszonego przez gminy przetargu. 31 maja 2019 r. dobiegnie końca umowa z firmą ALBA Południe na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z gminy Zbrosławice.

Jak zapowiedziano na sesji, na nadchodzących zebraniach wiejskich, związanych z wyborami sołtysów, mieszkańcy gminy otrzymają szczegółowe informacje na temat przyczyn podwyższenia opłaty za śmieci. Stosowne wyjaśnienia, w formie ulotek, zostaną także dołączone do nakazów płatniczych, dostarczanych przez inkasentów.


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2019 z 05.02.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.