22.06.2018

Dwa miliony podzielone

Ogród spotkań, łazienki, wiaty i lustra. Na co jeszcze pójdą pieniądze z piekarskiego budżetu obywatelskiego?

Najdroższe są plac zabaw i bieżnia lekkoatletyczna przy Gimnazjum nr 2 – za 344 tys. zł w okręgu Piekary, aleja spacerowa, czyli modernizacja terenu pomiędzy szkołą, przedszkolem i żłobkiem za 284 tys. zł w okręgu Kamień i os. Powstańców oraz wyposażenie miejskiej biblioteki w Szarleju za 216 tys. zł.

Ponadto z budżetu obywatelskiego finansowane będą: budowa parkingów na nowym os. Wieczorka, Piekarski Ogród Spotkań przy MDK, łazienki w Szkole Podstawowej nr 15, wiaty przystankowe w Brzezinach Śląskich i na Józefce, przebudowa boiska, poprawa bezpieczeństwa w dzielnicy i infrastruktura sportowa w obiekcie MOSiR-u w Dąbrówce Wielkiej, wymiana parkietu w sali gimnastycznej w SP 9, nowe podłogi w Przedszkolu nr 5, pojemniki i kosze na psie odchody, lustro na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Waculika w okręgu Józefka i stare os. Wieczorka oraz kolejny etap zagospodarowania parku Donnersmarcków i lustra drogowe w Kozłowej Górze. Jest jeszcze 19,1 tys. zł na zakup kajaków i innego potrzebnego do pływania sprzętu.

W sumie w głosowaniu nad podziałem obywatelskiego budżetu głosowały 6162 osoby, z czego większość – 4462 mieszkańców – oddało głos przez internet.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 25/2018 z 26.06.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.