01.02.2019

Dwie osoby w szpitalu. Czad

Dziś rano tlenkiem węgla zatruli się 49-latka i 55-latek. Oboje trafili do szpitala.

1 lutego po godz. 6 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w budynku jednorodzinnym przy ul. Kapryśnej w Tąpkowicach prawdopodobnie ulatnia się czad. Rodzice powiedzieli synowi, że źle się czują, boli ich głowa, mają kłopoty z oddychaniem. Jeden z nich zemdlał.

49-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna mieli duże stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Na miejscu byli m.in. druhowie z OSP Tąpkowice. Udzieli pierwszej pomocy poszkodowanym i podali im tlen. Później zajęli się nim ratownicy z pogotowia. Zdecydowano, że poszkodowani muszą być przewiezieni do szpitala.

W domu były jeszcze dwie osoby, na szczęście nie mieli poważniejszych objawów zatrucia i nie wymagali hospitalizacji.

Przyczyną ulatniania się tlenku węgla prawdopodobnie był nieszczelny komin. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.