•  W gmienie Ożarowice mówi sie już o pladze dzików.
  •  W gmienie Ożarowice mówi sie już o pladze dzików. Fot. Archiwum czytelnika
01.11.2018

Dziki ryją pod cmentarzem

W ostatnich tygodniach dziki kilkakrotnie poryły trawnik za cmentarzem w Tąpkowicach. Mówi się już o pladze tych zwierząt.

O dzikach coraz śmielej pojawiających się wśród zwartej zabudowy sołectw gminy Ożarowice już pisaliśmy. Przypomnijmy, że dziki wyrządziły tej jesieni poważne szkody na boisku w Pyrzowicach i terenach rekreacyjnych przy remizie OSP w Ossach.

Okazuje się, że w ostatnich tygodniach dziki kilkakrotnie poryły także trawnik za cmentarzem w Tąpkowicach. W związku z tym miejscowa parafia rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela przypomina odwiedzającym cmentarz o uważnym zamykaniu bramy cmentarnej, aby dziki nie dostały się na jego teren i nie zniszczyły nagrobków. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2018 z 06.11.2018
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.