•  Ptaki szły wprawdzie nie po pasach, ale ostrożnie i z gracją
  •  Ptaki szły wprawdzie nie po pasach, ale ostrożnie i z gracją Fot. Krzysztof Garczarczyk
03.09.2019

Dzikie kaczki zatrzymały ruch na drodze w Pyrzowicach

Stadko około 10 kaczek zatrzymało na dłuższą chwilę ruch samochodów na ul. Wolności w Pyrzowicach. Ptaki zdecydowały się opuścić zbiornik wodny obok remizy OSP i przejść na drugą stronę ulicy, chroniąc się w przydrożnych zaroślach.

Przechodzenie przez jezdnię nie odbywało się na pasach, ale zanim się to stało, ptaki zgrupowały się na chodniku. Kierowcy mieli czas na odpowiednią reakcję, wykazując przy tym godną pochwały cierpliwość, a ich uśmiechnięte twarze wskazywały, że ze zrozumieniem podeszli do sprawy.

Dlaczego w upalne popołudnie kaczki zdecydowały się opuścić dawny zbiornik przeciwpożarowy? Tego dnia, 31 sierpnia, na pobliskim placu rekreacyjnym i przy remizie OSP w Pyrzowicach odbywała się impreza dożynkowa. Może kaczki postanowiły na ten czas poszukać bardziej cichego i spokojnego miejsca? (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.