•  Na nieużytkach przy wjeździe do gminy Ożarowice od strony Świerklańca powstały dzikie wysypiska odpadów, które w przyszłości mają zamienić się w tereny zielone.
  •  Na nieużytkach przy wjeździe do gminy Ożarowice od strony Świerklańca powstały dzikie wysypiska odpadów, które w przyszłości mają zamienić się w tereny zielone. Fot. Krzysztof Garczarczyk
09.10.2018

Gmina przejmuje chaszcze

- Dają - brać, poradzimy sobie. Jest okazja, trzeba ją wykorzystać – mówił Grzegorz Czapla, wójt Ożarowic, zachęcając radnych do przyjęciem darowizny nieruchomości od gminy Świerklaniec. Na sesji 27 września, po wyjaśnieniach wójta, radni Ożarowic darowiznę przyjęli: trzynastu była za, dwoje wstrzymało się od głosu.

Po co Ożarowicom cztery porośnięte chaszczami, zaśmiecone działki o łącznej powierzchni 0,8930 ha, położone na terenach zalewowych nad Brynicą, obok drogi krajowej DK 78? Ze względu na swoje położenie przy wjeździe w granice gminy, są naturalną wizytówką…


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.