•  Jest nadzieja, że w przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na rozbudow. szkoły w Tworogu, ale gmina nadal szuka pieniędzy na to przedsięwzięcie.
  •  Jest nadzieja, że w przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na rozbudow. szkoły w Tworogu, ale gmina nadal szuka pieniędzy na to przedsięwzięcie. Fot. Krzysztof Garczarczyk
22.09.2019

Tworóg szuka pieniędzy na rozbudowę szkoły

O konieczności rozbudowy szkoły w Tworogu mówi się od lat. Na razie jednak klasy siódme i ósme uczą się w dawnym gimnazjum w Brynku, a w Tworogu nauka w klasach I-III odbywa się na dwie zmiany.

Gdy 1 kwietnia 1930 roku dzieci rozpoczęły naukę w nowo wybudowanej szkole w Tworogu jej okazały i funkcjonalny budynek uchodził za jeden z ładniejszych na wschodnich krańcach Niemiec. W czasach powojennych dość szybko okazał się jednak za ciasny i wiele…


Artykuł ukazał się w GWARKU 38/2019 z 24.09.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.