•  Przetarg na przebudowę remizy w Świniowicach trzeba było powtórzyć, bo za pierwszym razem w ogóle nie było chętnych.
  •  Przetarg na przebudowę remizy w Świniowicach trzeba było powtórzyć, bo za pierwszym razem w ogóle nie było chętnych. Fot. Archiwum Gwarka
09.01.2018

Gmina Tworóg zrywa umowę

Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Świniowicach to jedna z bardziej pechowych inwestycji w gminie Tworóg. Po kłopotach ze znalezieniem firmy, opóźnieniach w budowie, gmina chce zerwać umowę z wykonawcą.

Inwestycja polega na dobudowaniu do istniejącego budynku garażu dla miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Firma z Tarnowskich Gór, z którą samorząd podpisał w październiku umowę miała czas do początku grudnia. Nie udało się jej dotrzymać terminu, czego efektem była kara w wysokości 800 zł za każdy dzień spóźnienia. Na początku stycznia okazało się jednak, że inspektor nadzoru budowy nie dopuści obiektu do użytkowania. 

– Nie mamy wyjścia i musimy zerwać umowę. Aktualnie zastanawiamy się jak sytuację rozwiązać pod kątem prawnym. Garaż miał powstać przed planowaną w połowie roku termomodernizacją całego obiektu, teraz sytuacja się skomplikowała – mówi wójt Eugeniusz Gwóźdź.(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2018 z 09.01.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.