• Radni z komisji rolnictwa i ochrony środowiska zachęcali pszczelarzy z gminy Zbrosławice do utworzenie lokalnej grupy producentów miodu lub gminnego stowarzyszenia.  
  • Radni z komisji rolnictwa i ochrony środowiska zachęcali pszczelarzy z gminy Zbrosławice do utworzenie lokalnej grupy producentów miodu lub gminnego stowarzyszenia.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
31.01.2019

Gmina wolna od zgnilca

Gmina Zbrosławice jest już wolna od zgnilca amerykańskiego, groźnej choroby bakteryjnej, która atakuje czerw, czyli początkowe stadia rozwojowe pszczół miodnych i trutni. Jednak na wszelki wypadek tablice ostrzegawcze pozostaną jeszcze do wiosny, gdyż ogniska zgnilca nadal występują w sąsiadującym z gminą powiecie gliwickim.

Takie informacje przekazano 23 stycznia na posiedzeniu komisji rolnictwa i ochrony środowiska rady gminy w Zbrosławicach, na które zaproszono miejscowych pszczelarzy. Głównym tematem spotkania były jednak nie choroby pszczele ani czasem bardzo trudne relacje hodowców pszczół z rolnikami, ale rozważenie możliwości…


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2019 z 29.01.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.