•  Dziś GOPS w Zbrosławicach z siedzibą w Kamieńcu  mieści się na parterze dawnej szkoły, a na piętrze budynku są mieszkania lokatorskie.
  •  Dziś GOPS w Zbrosławicach z siedzibą w Kamieńcu mieści się na parterze dawnej szkoły, a na piętrze budynku są mieszkania lokatorskie. Fot. Krzysztof Garczarczyk
09.07.2019

GOPS w Kamieńcu zmieni siedzibę

Jeszcze w tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbrosławicach z siedzibą w Kamieńcu ma zmienić swoją siedzibę. Nie przeprowadzi się jednak zbyt daleko, bo do obecnego budynku Gminnego Przedszkola nr 3, przy tej samej ul. Tarnogórskiej.

Będzie to możliwe po zakończeniu prac adaptacyjnych w segmencie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Kamieńcu, gdzie zostanie przeniesione przedszkole (trzy oddziały). Już od 1 września 2017 roku funkcjonuje tam jeden oddział GP nr 3. Adaptacja pomieszczeń powinna zakończyć się jesienią. Jak zapewniają władze gminy, przedszkolacy z ul. Tarnogórskiej, w ZSO przy ul. Gliwickiej (odległym o około 0,5 km) będą mieli znacznie lepsze warunki lokalowe.

– Niewykluczone, że w budynku po przedszkolu znajdzie się nie tylko nowa siedziba GOPS. Być może będzie tam również miejsce na lokal dla rady sołeckiej w Kamieńcu – mówi Katarzyna Sosada, zastępca wójta Zbrosławic. Obecnie GOPS zajmuje część dawnej kamienieckiej szkoły, w której są także mieszkania lokatorskie.(K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2019 z 09.07.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.