09.10.2017

Hemarpol nie zgadza się z burmistrzem

Dla mieszkańców Kalet to nie jest dobra wiadomość. Firma Hemarpol odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach i nadal liczy na to, że w centrum miasta będzie mogła uruchomić instalację do przerobu odpadów metalowych.

Sprawa ciągnie się od 2014 r. Przeciwko budowie w rejonie ul. Lublinieckiej protestują mieszkańcy okolicznych domów. W sprawę zaangażowali się społecznicy, Stowarzyszenie "Nasze Kalety", Grupa Inicjatywna Sympatyków Miasta Kalety. Także miasto jest przeciwne inwestycji, w uzasadnieniu odmownej decyzji napisano, że instalacja oddziaływałaby niekorzystnie na pobliskie domy oraz szkoły i przedszkole, może też skutkować przeciekaniem substancji niebezpiecznych do wód podziemnych.

Ostatnia decyzja była niepomyślna dla inwestora. Złożył odwołanie do SKO. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2017 z 10.10.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.