• Dawny przytułek dla starców stoi w Tworogu od 1827 roku.  
  • Dawny przytułek dla starców stoi w Tworogu od 1827 roku.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.11.2019

Izba regionalna w dawnym przytułku

W zabytkowym budynku dawnego przytułku dla starców w Tworogu znajdzie siedzibę izba regionalna, zapowiada wójt Eugeniusz Gwoźdź. Władze gminy zwracają się do mieszkańców o przekazywanie w depozyt lub na stałe eksponatów związanych z historią Tworoga i okolicznych miejscowości.

– Osoby, które miałyby do przekazania jakieś ciekawe przedmioty o wartości historycznej prosimy o kontakt z naszym Gminnym Ośrodkiem Kultury. Szczegółowych informacji udzieli dyrektor Grażyna Chmiel. Jako ciekawostkę mogę podać, że wśród osób, które dotychczas przekazały eksponaty do naszej izby jest też…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.