•  Na skróty na parking na razie mogą dotrzeć osoby sprawne. Te, które mają problem z poruszaniem się muszą nadłożyć drogi.
  •  Na skróty na parking na razie mogą dotrzeć osoby sprawne. Te, które mają problem z poruszaniem się muszą nadłożyć drogi. Fot. Ziemięcice.pl
12.11.2018

Jak zdrowi projektują dla niepełnosprawnych

Nowa filia biblioteki w Ziemięcach to wizytówka miejscowości. Ale ma też mankamenty. Na portalu facebookowym Ziemięcice.pl można znaleźć zdjęcie mężczyzny na wózku inwalidzkim, który próbuje wjechać na parking. Przeszkadza mu w tym wysoki próg.

"Zdjęcie faktycznie przygnębiające! Rzeczywistość mniej" – skomentował post wójt Zbrosławic Wiesław Olszewski. Zapytaliśmy: dlaczego? – Z obiektu wyjeżdża się głównym wejściem, z którego na parking prowadzi szeroki chodnik bez jakichkolwiek przeszkód dla osoby na wózku inwalidzkim. Ale to dłuższa droga, trzeba…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2018 z 13.11.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.