•  26-latek nie tylko był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że jest poszukiwany.
  •  26-latek nie tylko był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że jest poszukiwany. Fot. Archiwum policji
17.10.2018

Jechał pijany z fałszywym prawem jazdy

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. I na tym nie koniec.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Podmiejskiej w Piekarach Śląskich. Pijany kierowca pokazał mundurowym prawo jazdy wydane w Wielkiej Brytanii. Policjanci mieli wątpliwości, czy jest autentyczne. Okazało się, że to fałszywka. Mało tego. Policjanci ustalili, że 26-latek jest poszukiwany listem gończym oraz licznymi nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd. Łączny czas, jaki miał spędzić za kratami to blisko 5 lat. Mężczyzna był już karany m.in. za oszustwa, groźby karalne i kradzieże.

Zatrzymany usłyszał zarzuty. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i przedłożenie policjantom podrobionego dokumentu. 26-latek dobrowolnie poddał się karze 1 roku i 3 miesięcy więzienia, zakazu prowadzenia pojazdów na okres 3 lat oraz 5 tys. zł świadczenia pieniężnego. Trafił do aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.