Johanki z projektantką mody Iloną Kanclerz. Folk zawsze jest na czasie.
    Johanki z projektantką mody Iloną Kanclerz. Folk zawsze jest na czasie. Fot. Archiwum Johanek
08.09.2017

Johanki biły rekord

Koło Kobiet aktywnych “Johanki” ze Świniowic nie próżnuje. 1 września reprezentowały sołectwo i gminę Tworóg w Nowym Targu. Odbyło się tam bicie rekordu Guinnessa liczby osób w strojach ludowych zgromadzonych w jednym miejscu.

Bicie rekordu odbyło się podczas VII edycji dużego pokazu mody folkowej "Polki Folki". – Na imprezę zaprosił nas podczas dożynek w Boruszowicach Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego. Miałyśmy okazję poznać projektantkę mody Ilonę Kanclerz, która od wielu lat zajmuje się wykorzystaniem ubioru regionalnego w modzie współczesnej – mówi przewodnicząca koła Teresa John. Johanki oglądały pokaz mody i jazdy figurowej na lodzie. W Nowym Targu oprócz barwnej grupy ze Śląska nie zabrakło górali w tradycyjnych strojach. Nieoficjalnie mówi się o tym, że rekord pobito, ale musi go potwierdzić specjalna komisja. 

(aj)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.