16.10.2017

Kalety. Dotacja nie przepadnie

Wykonawca instalacji fotowoltaicznych w Kaletach nie poradził sobie z wykonaniem zdania w terminie. Czas realizacji projektu wydłużono do 18 listopada. – Nie będzie to miało żadnych skutków, jeżeli chodzi o wysokość dofinansowania, które otrzymało miasto – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Montaż instalacji solarnych (180 sztuk) i fotowoltaicznych (210 sztuk) to największy w historii Kalet projekt, na który miasto otrzymało ponad 4,5 mln zł. O ile z pierwszym rodzajem instalacji sobie poradzono (90 proc. zamontowano), drugi napotkał na poważne problemy. – To bardzo skomplikowany projekt, który wymagał zaangażowania kilkuset mieszkańców – mówi burmistrz Kandzia.

Instalacje fotowoltaiczne instalowane są na prywatnych domach, każda wymaga odrębnego projektu. W czasie wakacji, podczas nieobecności właścicieli nieruchomości, roboty poważnie zwolniły. Montaż instalacji fotowoltaicznych rozpoczęto w ubiegłym tygodniu. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2017 z 17.10.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.