29.05.2017

Kawa dla seniora

Kalety przyjazne seniorom to program uchwalony w ubiegłym tygodniu przez radę miejską. Zakłada zniżki dla osób powyżej 60 roku życia. Ulgi mają dotyczyć usług.

– Na małym rynku rozstawiana jest letnia kawiarenka i dla seniorów będzie tam kawa za 1 zł – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. Różnicę w cenie zwróci przedsiębiorcy miasto w ramach programu Senior Wigor.

Program nie będzie dotyczył tylko gastronomii. Miasto czeka na innych usługodawców, którzy się włączą. – To może być na przykład zakład fryzjerski. Po negocjacjach z urzędem zostanie ustalona cena dla seniorów i podpisana umowa pomiędzy miastem a przedsiębiorcą – mówi burmistrz Kandzia. – Generalnie chodzi o to, aby seniorom żyło się u nas przyjaźniej. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 21/2017 z 30.05.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.