•  
  •   Fot. Archiwum policji
16.10.2018

Kradł w sklepie budowlanym i remontował mieszkanie

36-latek remontował mieszkanie. Po co „przepłacać” za materiały budowlane, skoro można sobie poradzić inaczej?

Od lutego do września kwitła współpraca 36-latka i jego znajomego, 26-letniego pracownika sklepu z artykułami budowlanymi w Piekarach Śląskich. Jeden kupował niewielkie ilości towaru, po czym szedł go odebrać z tyłu sklepu. Drugi wydawał mu zdecydowanie większe ilości tegoż towaru i jeszcze pomagał go ładować wózkiem widłowym. Pracownik za tę „pomoc” dostawał kilkaset złotych. W sumie ukradli rzeczy warte ponad 80 tys. zł.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez piekarskich policjantów. Jak ustalili śledczy, 36-latek skradziony towar wykorzystywał głównie podczas remontu swojego mieszkania. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do zarzucanych im czynów. Skorzystali z prawa dobrowolnego poddania się karze grzywny, pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz obowiązku naprawienia szkody. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. (esp)

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.