• Fot. Archiwum
13.11.2017

Kto chętny na dofinansowanie?

W początkach listopada do urzędu gminy Ożarowice wpłynęło około 600 ankiet od mieszkańców zainteresowanych zamontowaniem u siebie odnawialnych źródeł energii. Osoby fizyczne zamieszkałe w domkach jednorodzinnych (bez pokryć dachowych z eternitu) mają szansę na pozyskanie dotacji w wysokości 95 proc. kosztów kwalifikowanych.

Liczba uczestników przystępujących do projektu jest bardzo ważna, gdyż przekłada się na liczbę punktów w konkursie na pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Jak mówił na październikowej sesji rady gminy w Ożarowicach Janusz Parkitny, przedstawiciel jednej z firm działających w branży odnawialnych źródeł energii, optymalne byłoby pozyskanie około 500 osób.

W końcu października odbyły się spotkania informacyjne we wszystkich sołectwach, a do 3 listopada należało dostarczyć wypełnione ankiety do urzędu gminy. Liczba dostarczonych ankiet może wskazywać, że w gminie Ożarowice znajdzie się wystarczająca liczba chętnych na fotowoltaikę, kolektory słoneczne, pompy cieplne czy kotły na biomasę.

Po analizie ankiet, w gminie odbędą się wizje lokalne budynków, a następnie zostanie sporządzona dokumentacja techniczna. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w drugiej połowie roku. Jeśli wszystkie poszłoby zgodnie z planem, realizacja projektu nastąpi w 2019 r.

(K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.