•  Pszociele ślonski godki: Dariusz Krajan, Iwona Burzyk, Jolanta Lubojańska-Kopydłowska, Joanna Wójcik-Słaboń.
  •  Pszociele ślonski godki: Dariusz Krajan, Iwona Burzyk, Jolanta Lubojańska-Kopydłowska, Joanna Wójcik-Słaboń. Fot. Archiwum UM
16.05.2018

Kto promuje śląską godkę?

Dariusz Krajan, Iwona Burzyk, Jolanta Lubojańska-Kopydłowska i Joanna Wójcik-Słaboń – to tegoroczni zdobywcy tytułu “Pszociel ślonski godki”.

Dyplomy odebrali podczas gali finałowej 7. Konkursu Gryfny Godki w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Brzozowicach-Kamieniu. Doceniono ich za promowanie języka śląskiego. Dariusz Krajan m.in. pisze teksty po śląsku, także dla zespołu Tukej, jest też przewodniczącym piekarskiego koła Ruchu Autonomii Śląska.

Pozostałe…

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.