•  
  •   Fot. KMP Piekary Śląskie
16.01.2020

Kursant nauki jazdy z promilami

W sobotę rano mundurowi z piekarskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Na ul. Karola Miarki do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący „elką” 28-latek. Kursant bytomskiej szkoły nauki jazdy nie będzie najlepiej wspominał swojej pierwszej kontroli drogowej. Badanie alkomatem wykazało bowiem u niego prawie promil alkoholu.

Jadąca z nim instruktorka była trzeźwa. Kierujący, choć nie ma prawa jazdy, odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Nie będzie mógł również przystąpić w najbliższym czasie do egzaminu na prawo jazdy. Śledczy będą też wyjaśniać, czy postępowanie instruktora nauki jazdy było właściwe. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokuratura i sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. (e)

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.