•  Kwiaty pod obeliskiem złozyła złożyła między innymi delegacja władz gminy Ożarowice.
  •  Kwiaty pod obeliskiem złozyła złożyła między innymi delegacja władz gminy Ożarowice. Fot. Krzysztof Garczarczyk
12.11.2019

Listopadowe święto w Ożarowicach

Ożarowickie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele św. Krzyża, odprawionej przez ks. proboszcza Antoniego Cichora. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeszli w pochodzie z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi lokalnych organizacji na plac przy urzędzie gminy.

Przy pamiątkowym obelisku poświęconym poległym i pomordowanym w walce o niepodległość Ojczyzny odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty. Dalsze świętowanie odbyło się w sali widowiskowej Domu Strażaka, gdzie wystąpiły chóry Niezdareczka i Weteran. Była też wspólna biesiada. (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.