•  Najlepsi uczestnicy testu.
  •  Najlepsi uczestnicy testu. Fot. Ł. Ściebiorowski
15.05.2018

Metallica i zespół Śląsk

Szymon Nolewajka z gimnazjum w Świerklańcu zajął drugie miejsce w III Teście Wiedzy Obywatelskiej.

Wygrał Maciej Stanik z gimnazjum w Wojkowicach i to on wywalczył tytuł Super Gimnazjalisty Omnibusa. Trzeci był Szymon Wawoczny z Piekar Śląskich. Test odbył się 8 maja w piekarskim Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych. W klasyfikacji drużynowej wygrała reprezentacja Piekar Śląskich: Weronika Bochenek, Aleksander Dulik, Szymon Wawoczny, Wojciech Nadybał, Aleksandra Smyła, Maja Siwiec.

W sumie w teście wystartowało 47 uczniów z 8 miejscowości. Czekało na nich 55 pytań testowych, m.in. o to, jaki polski utwór wykonał zespół Metallica podczas ostatniego występu w Krakowie, kto stworzył pierwsze spodnie jeansowe, gdzie jest siedziba Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"?

Przypomnijmy, że w kwietniu walczono o tytuł piekarskiego Gimnazjalisty Omnibusa 2018. Zdobyła go Weronika Bochenek. – Młodzież na ogół interesuje się sprawami społecznymi, zna struktury lokalnego samorządu, ma wiedzę na temat najważniejszych zjawiskach w kraju i na świecie. Dla części osób, zwłaszcza laureatów, to wręcz pasja – zauważa Łukasz Ściebiorowski, pomysłodawca konkursu i autor pytań. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.