15.05.2017

Metropolia tak, ale…

Większość mieszkańców gminy Ożarowice opowiedziała się za jej wejściem w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego. W niedawnych konsultacjach społecznych złożono w gminie 135 formularzy konsultacyjnych, z tego głosów ważnych oddano 131, a nieważnych – 4.

Za przystąpieniem Ożarowic do metropolii górnośląskiej opowiedziało się 76 uczestników konsultacji, a przeciw – 55. – Stosunkowa duża liczba głosów na "nie" wynikała moim zdaniem z niedostatecznej kampanii informacyjnej prowadzonej przez Górnośląski Związek Metropolitalny. Owszem była ulotka, ale to za mało. Na pewno więcej pożytku przyniosłyby spotkania z ludźmi. W mediach raz pojawiała się mapka przyszłej metropolii z naszą gminą, raz bez niej, a to też mogło zdezorientować ludzi. Jako wójt cieszę, że w konsultacjach społecznych uczestniczyła u nas stosunkowo duża liczba osób, bo świadczy to o obywatelskiej aktywności mieszkańców. Na tle innych gmin powiatu tarnogórskiego wypadliśmy pod tym względem całkiem dobrze – mówi wójt Grzegorz Czapla. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2017 z 16.05.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.