•  
  •   Fot. Archiwum organizatorów
09.02.2018

Miłosne historie w Pałacu Kawalera

Wójt Świerklańca, Gminny Ośrodek Kultury w Nakle Śląskim i Szlak Magnatów Przemysłowych zapraszają na Drugi Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych, który poświęcony będzie historiom miłosnym śląskich potentatów przemysłowych.

Spotkanie odbędzie się w Pałacu Kawalera w Świerklańcu, 18 lutego. W trakcie historycznego show zaplanowano: wykład, pokaz mody i smakowanie specjałów kulinarnych. Publiczność czarować będą mistrzowie świata w tańcach latynoamerykańskich Kacper Pawłowski & Magdalena Dederko. Przed konwentyklem odbędą się fotołowy. W trakcie wydarzenia będzie można oglądać obrazy autorstwa Róży Gwizdon.

Wstęp 30 zł. Bilety do nabycia w GOK w Nakle Śląskim przy ul. Głównej 52.

Program konwentyklu:

15 - fotowarsztaty – tylko dla fotografów i fotoamatorów. Modelki będą pozować w strojach historycznych i współczesnych. Owoce tego warsztatu będą pokazywane na portalach społecznościowych. Partnerem fotołowów jest Tarnogórska Grupa Fotograficzna. Wstęp bezpłatny.

17 - "Od pieniądza potężniejsza jest miłość, czyli romantyczne historie zakochanych magnatów" - wykład doktora Arkadiusza Kuzio-Podruckiego i doktora Łukasza Zimnocha. W trakcie wykładu pokaz tańca towarzyskiego.

18 – okazja do zrobienia selfie i poczęstunek. "Piękne panie, eleganccy panowie... - zrób sobie porządne selfie" – możliwość zrobienia zdjęcia w dobrze oświetlonych pałacowych wnętrzach. W jednej z sal przygotowany zostanie poczęstunek w formie szwedzkiego stołu.

19 - pokaz mody z wykorzystaniem strojów firm lokalnych i strojów historycznych.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.