• W siedzibie DFK Zbrosławice znajduje się wiele ciekawych strojów i innych eksponatów. 
  • W siedzibie DFK Zbrosławice znajduje się wiele ciekawych strojów i innych eksponatów.  Fot. Krzysztof Garczarczyk
04.11.2019

Mniejszość niemiecka po 30 latach

Starsi członkowie, którzy zakładali je na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych nieuchronnie odchodzą, a o młodych następców trudno. Mimo to w gminie Zbrosławice nadal działają cztery koła mniejszości niemieckiej, skupione w Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego.

Od momentu powstania w 1990 r. Deutscher Freundschaftskreis Zbrosławice, w rejestr jego członków wpisano nazwiska już ponad 3 tys. osób. Największą liczebność koło miało w latach 90. i początkach XXI stulecia. Dziś, po upływie prawie 30 lat,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.