• Fot. Pixabay
04.12.2017

Na ratunek łabędziom

W weekend druhowie-ochotnicy dwa razy ratowali łabędzie - na zalewie Nakło-Chechło i stawie Zielona. Dwóm ptakom nic się nie stało. Jednego znaleziono martwego.

W niedzielę mieszkaniec powiadomił straż pożarną, że na zalewie Nakło-Chechło, około 150 m od brzegu, od dłuższego czasu jest łabędź - pewnie przymarzł do wody i nie potrafi odlecieć. Ma miejsce pojechali druhowie z OSP Orzech i OSP Świerklaniec. Lód był zbyt kruchy, żeby użyć sani lodowych, dlatego podpłynęli do ptaka łodzią. Kiedy byli już blisko, łabędź odfrunął.

Natomiast w sobotę przyjęto zgłoszenie o łabędziu przymarzniętym do tafli wody na stawie Zielona, w okolicy ul. Jagodowej. Tam interweniowała OSP Kalety. Ptak faktycznie był przymarznięty i nie mógł się ruszyć. Druhowie go uwolnili. Niedaleko znaleźli drugiego łabędzia, niestety był już martwy. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.