•  Iwona Bańska odbierała gratulacje m.in. od radnych.
  •  Iwona Bańska odbierała gratulacje m.in. od radnych. Fot. Archiwum UM
11.10.2018

Nagroda dla dyrygentki jubilata

Iwona Bańska, dyrygentka Chóru im. św. Cecylii otrzymała Nagrodę Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy.

Chór, którym dyryguje, działa przy piekarskiej bazylice i obchodzi jubileusz 110-lecia istnienia. Komisja podkreśliła, że na uznanie zasługuje wybitnie twórcza działalność dyrygentki, poszerzanie repertuaru chóru przez wprowadzanie utworów różnych epok. Przygotowała też chórzystów do nagrania płyty. "(...) jest człowiekiem zaangażowanym w każdą inicjatywę kulturalną, wszczepia i podtrzymuje u chórzystów zamiłowanie do śpiewu oraz integruje piekarskie środowiska śpiewacze" - czytamy w uzasadnieniu uchwały rady miasta. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.