•  
  •   Fot. Archiwum UG
22.11.2019

Nakło Śląskie. Sygnalizacja na skrzyżowaniu już działa

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Głównej z Szeroką i Dworcową w Nakle Śląskim.

Jak informuje świerklaniecki samorząd na ul. Szerokiej powstało nowe przejście dla pieszych, drugie na ul. Głównej (wschodni wylot). Skręcając z ul. Głównej na Dworcową i Szeroką przecina się pasy i kierowcy muszą ustąpić pierwszeństwa pieszym. Aby przejść przez pasy na ul. Głównej, piesi muszą nacisnąć przycisk. Zielone światło na przejściach na ul. Szerokiej i Dworcowej włączają się cyklicznie.

Budowa sygnalizacji świetlnej była w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wnioskował o nią urząd gminy i radni z Nakła Śląskiego. To odpowiedź na głosy mieszkańców, który mieli problemy z włączeniem się do ruchu na krajówkę.

 (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.