Śnieg,  bliskie zeru temperatury - wyprawa przygotowawcza Niniwa Team wyłoni najbardziej wytrzymałych uczestników.
    Śnieg, bliskie zeru temperatury - wyprawa przygotowawcza Niniwa Team wyłoni najbardziej wytrzymałych uczestników. Fot. Archiwum
19.04.2017

Niniwa Team sprawdza się przed Islandią

Trwa wyprawa przygotowawcza Niniwa Team. Rowerzyści wybierają się w tym roku na Islandię, trudno więc o lepsze warunki pogodowe do treningu niż te, które aktualnie panują. Wczoraj przejechali 150 km w padającym śniegu.

Tegoroczna, jedenasta wyprawa rozpocznie się 9 sierpnia i zakończy 2 września. Skończyła się era wyjazdów Niniwa Team, w której każda następna grupa jechała dalej, szybciej, w więcej osób. W tym roku rowerzyści przejadą mniej kilometrów, ale za to w egzotycznym otoczeniu lodowców, wulkanów i gejzerów. Team po raz pierwszy w historii skorzysta najpierw z samolotu, by dostać się na start wyprawy. 

Zainteresowanie udziałem w "Operacja Rozpoznanie: Nowy Początek" jest ogromne - chęć wyraziło ponad 120 osób. Dlatego Niniwa organizuje dwie wprawy przygotowawcze. Chętni muszą wytrzymać szybkie tempo, bo grupa dziennie pokonuje 150 dziennie kilometrów na rowerze oraz trudne warunki - nie tylko pogodowe, ale też spanie pod chmurką, bez zaplanowanych noclegów, jazdę z bagażami i prowiantem. O udziale decyduje kolejność zapisów oraz sprawne przejechanie dwóch wypraw kwalifikacyjnych.

18 kwietnia wyruszyła z Kokotka pierwsza wyprawa przygotowawcza. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym aura nie rozpieszcza rowerzystów. Kiedy po porannej mszy św. wyjeżdżali z Lublińca, termometry wskazywały zaledwie dwa stopnie powyżej zera. Pogoda jednak nigdy nie odstraszała rowerzystów aspirujących do dołączenia do wyprawy prowadzonej przez o. Tomasza Maniurę OMI. Ze 120 chętnych już na początku 20 zniechęciła aura. O miejsce w 40-osobowym składzie walczyło pozostałych 100 rowerzystów. A na metę w Opolu pierwszego dnia dotarło 64. Następnego dnia, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, fatalną pogodę i kiepskie warunki na drodze o. Maniura zdecydował o zakończeniu wyprawy. 

W tym roku rowerzyści będą ofiarowywać przejechane kilometry w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nowej odsłonie wypraw towarzyszy nowe logo grupy i całego Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA. Działająca od 2007 roku grupa Niniwa Team była już w 52 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw rowerowych ekipy z Kokotka jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy. W tym roku w Kokotku wiele się zmienia – prężnie działa Niniwa Bud, powstaje Oblackie Centrum Młodzieży Niniwa. 

(aj)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.