•  Nowy zastępca wójta Łukasz Ziob wcześniej był przewodniczącym rady gminy.
  •  Nowy zastępca wójta Łukasz Ziob wcześniej był przewodniczącym rady gminy. Fot. Archiwum
09.03.2018

Nowy zastępca wójta

Łukasz Ziob, dotychczasowy przewodniczący rady gminy w Tworogu z początkiem marca został nowym zastępcą wójta. Będzie zatrudniony na pół etatu, łącząc obowiązki z pracą nauczyciela w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

Pod koniec stycznia ze swojej funkcji zrezygnował dotychczasowy zastępca wójta Klaudiusz Wieder. Dodatkowo, z powodów zdrowotnych od dłuższego czasu nieobecny jest sekretarz gminy Teodor Dramski. – W przypadku mojej choroby czy zwykłego urlopu gminie groził paraliż, dlatego potrzebny był zastępca. Pan Ziob przejmie częściowo obowiązki mojego zastępcy, a częściowo sprawy sekretarza gminy. Jest doświadczonym, godnym zaufania i dobrze rokującym samorządowcem – mówi wójt Eugeniusz Gwóźdź.

Łukasz Ziob mandat radnego złożył 1 marca, wiadomo, że zgodnie z zapisami kodeksu wyborczego nie odbędą się wybory uzupełniające. Był radnym przez prawie trzy kadencje, od 2014 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady. – Z wójtem współpracuję w radzie już od 12 lat. To na pewno będzie nowe doświadczenie, ale i wyzwanie, bo pracy będzie jeszcze więcej. Z pracy w szkole nie rezygnuję, zresztą taki był warunek przyjęcia przeze mnie nowej funkcji – mówi.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2018 z 13.03.2018
komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.