01.02.2019

O mało nie straciła 33 tys. zł

67-latka podała oszustowi kody zabezpieczające do konta. W ostatniej chwili zorientowała się, że nie rozmawia z policjantem.

Mieszkanka Woźnik odebrała telefon od rzekomego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna podał stopień, imię i nazwisko. Poinformował o policyjnej akcji prowadzonej przeciwko hakerom i poprosił o pomoc. Kiedy okazało się, że kobieta nie ma wystarczająco dużo pieniędzy na koncie, oszust nakłonił ją do wzięcia kredytu przez internet. Kobieta przekazała mu kody zabezpieczające do swojego konta.

W pewnym momencie zaczęła jednak podejrzewać, że wcale nie rozmawia z policjantem. Zadzwoniła do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, który od razu zorientował się, że chodzi o oszustwo. Mundurowi natychmiast poszli z 67-latką do banku i udało się anulować transakcję. Policja szuka oszusta. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.