• Poddane rewitalizacji tereny po byłej jednostce wojskowej w Ożarowicach już robią wrażenie, a to jeszcze nie koniec planowanych prac .
  • Poddane rewitalizacji tereny po byłej jednostce wojskowej w Ożarowicach już robią wrażenie, a to jeszcze nie koniec planowanych prac . Fot. Krzysztof Garczarczyk
16.09.2018

Obiektów dużo, korzystających mało

Na zrewitalizowanych terenach powojskowych w Ożarowicach znajduje się przedszkole gminne, filia biblioteczna ze świetlicą, wieża widokowa, a przede wszystkim duży kompleks sportowo-rekreacyjny. Są tam boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, korty tenisowe, bieżnia lekkoatletyczna, siłownia zewnętrzna.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego już niedługo powstaną kolejne obiekty. Przede wszystkim cały obszar byłej jednostki wojskowej, administrowany przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, będzie ogrodzony i oświetlony. Niewielki parterowy budynek przy bramie wjazdowej (dawna…


Artykuł ukazał się w GWARKU 37/2018 z 18.09.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.