•  Uczestnicy projektu wraz z germanistką Barbarą Skibą.
  •  Uczestnicy projektu wraz z germanistką Barbarą Skibą. Fot. Archiwum
15.05.2018

​Obywatelski tydzień w Niemczech

10 uczniów z pięciu szkół podstawowych powiatu tarnogórskiego wzięło udział w projekcie “Jesteśmy Europą”. W jego ramach wyjechali na tydzień do Bad Urach, uzdrowiskowego miasta na południu Niemiec.

Wydarzenie odbywało się w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Bad Urach. Jego celem było przekazanie młodzieży wiedzy o podstawowych politycznych instytucjach europejskich. – Ponadto wyjazd był dla uczniów okazją do poznania rówieśników z Niemiec oraz Francji, z którymi współpracowali i spędzali czas wolny pod opieką nauczycieli języka niemieckiego, Artura Gołdyna i moją – mówi Barbara Skiba, germanistka ze Szkoły Podstawowej w Nakle Śląskim. Uczniowie, zgodnie z założeniami projektu, musieli komunikować się w języku niemieckim, co było dla nich nie tylko wyzwaniem, ale także czynnikiem motywującym do dalszej nauki.

W trakcie projektu odbyli też całodniową wycieczkę do Strasburga. Dwa ostatnie dni wyjazdu poświęcone były tematyce związanej z przestrzeganiem praw dziecka.

W projekcie uczestniczyli uczniowie: Nadia Miś, Maja Anikel, Maria Mol, Zofia Mol, Piotr Kędrzyn z SP w Nakle Śląskim, Dawid Labus ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie, Julia Ząbkiewicz z SP w Wieszowie, Piotr Walosczyk z SP w Miedarach oraz Sandra Antoszczyk i Angielika Brylok z SP w Zbrosławicach. Projekt, w którym wzięli udział uczniowie by ciekawy także ze względu na współpracę kilku szkół z ternu powiatu.

(hm)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.