•  W gminie Ożarowice z opłatami za śmieci zalega ponad 250 gospodarstw domowych.
  •  W gminie Ożarowice z opłatami za śmieci zalega ponad 250 gospodarstw domowych. Fot. Pixabay
22.02.2020

Opłata za śmieci albo komornik

Jak można było się przekonać na lutowej sesji rady gminy w Ożarowicach, drastyczna podwyżka opłat za opłaty segregowane z 10 do 26 zł miesięcznie od osoby nadal wywołuje wśród radnych i mieszkańców spore emocje. Tymczasem nie brakuje w gminie takich, którzy mają zaległości w płaceniu dotychczasowej, dużo niższej stawki.

Skarbnik gminy Justyna Gubała poinformowała, że na dzień 31 grudnia zeszłego roku, na około 1780 gospodarstw domowych w gminie 257 miało zaległości z tytułu opłaty za odpady, na ogólną kwotę ponad 58 tys. zł. Do zalegających z regulowaniem opłat wysyłane są upomnienia, ale nie wszyscy na nie reagują. W takiej sytuacji, do niektórych domów prędzej czy później może zapukać komornik. (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.