•  Druhowie z Tworoga z gaszeniem pożaru radzą sobie nawet na wiekowym sprzęcie.
  •  Druhowie z Tworoga z gaszeniem pożaru radzą sobie nawet na wiekowym sprzęcie. Fot. OSP Tworóg
09.06.2018

OSP Tworóg wygrała zawody sikawek ręcznych

3 czerwca w Szemrowicach odbyły się XV Zawody Sikawek Konnych oraz Ręcznych. Wzięło w nich udział 22 drużyn pożarniczych z województw opolskiego i śląskiego. Świetnie wypadli druhowie z OSP Tworóg, którzy w kategorii sikawek ręcznych wywalczyli I miejsce.

Na zawodach można zobaczyć, jak gasiło się pożary na sprzęcie "retro", najczęściej pochodzącym z I połowy XX wieku. Tworoska jednostka posiada ponad stuletnią pompę ręczną, której używa podczas rywalizacji. Zawody polegają na przebiegnięciu toru przeszkód, następnie na wydostaniu za pomocą noszy z "płonącego" budynku poszkodowanego oraz ugaszeniu "pożaru" przy wykorzystaniu sikawki ręcznej.

Jednostka z Tworoga bierze w zawodach udział od 2005 roku, czyli od drugiej edycji. W ubiegłym roku zajęła III miejsce. W XV edycji w kategorii sikawek ręcznych rywalizowała z 5 innymi drużynami. Druhowie z Tworoga okazali się najlepsi.

Warto dodać, że wśród 22 uczestniczących drużyn trzy były zespołami kobiecymi. W kategorii sikawek konnych wygrały druhny z OSP Ciasna.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2018 z 12.06.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.