•  
  •   Fot. FB Mieszkańcy "Ostoi Pokoju" w Bytomiu
30.03.2018

Ostoja Pokoju w Laryszowie

W Laryszowie działa od niedawna filia Ewangelickiego Domu Opieki “Ostoja Pokoju” w Bytomiu-Miechowicach.

Oficjalne otwarcie i poświęcenie filii odbyło się 14 marca, z udziałem przedstawicieli władz powiatu tarnogórskiego i gminy Zbrosławice, Bytomia i sołectwa Laryszów oraz ewangelickiego i katolickiego duchowieństwa. W uroczystości uczestniczył bp Marian Niemiec, zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

– Filia domu opieki powstała w wyremontowanym budynku dawnej szkoły i przewidziana jest dla 21 seniorów – powiedział nam Piotr Szołtysik, sołtys Laryszowa, który był inicjatorem zagospodarowania tego opuszczonego i niszczejącego obiektu.

Przed laty Laryszów był zamieszkany w większości przez ewangelików-luteran. We wsi znajduje się kościół ewangelicki, poświęcony 8 lipca 1928 roku, a także cmentarz, położony przy drodze do Miedar. Duszpasterzem niewielkiej obecnie parafii ewangelicko-augsburskiej w Laryszowie jest ks. Jan Kurko, zarazem proboszcz w Bytomiu-Miechowicach. (K)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.