•  Pałac w Brynku otoczony jest zabytkowym parkiem. Jego rewitalizacja pochłonie blisko 200 tys. zł.
  •  Pałac w Brynku otoczony jest zabytkowym parkiem. Jego rewitalizacja pochłonie blisko 200 tys. zł. Fot. Archiwum starostwa tarnogórskiego
31.07.2019

Park w Brynku będzie rewitalizowany

Kolejny park w powiecie tarnogórskim doczeka się rewitalizacji. W Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach podpisano umowę na odtworzenie parku usytuowanego na terenie zespołu pałacowo parkowego w Brynku.

Umowa przewiduje wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanu polegających na przeprowadzeniu cięć sanitarnych, a także usunięcie suchych drzew i gałęzi zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Na rewitalizacje parku powiat dostał dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prace zostaną wykonane do 30 października, będą kosztować 190 tys. zł.

(eka)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.