•  Plan zagospodarowania parku.
  •  Plan zagospodarowania parku. Fot. Archiwum UM
15.09.2018

Park za blisko 9 milionów

Trwa rewitalizacja parku w Brzozowicach-Kamieniu. Prace mają potrwać ponad rok, a ich szacunkowy koszt to 8,7 mln zł.

Na razie trwają prace przygotowawcze: geodezyjne, rozbiórka ławek i innych elementów oraz wycinka drzew. W sumie ponad 200 z prawie 900. Wycinane są te, które przeszkadzają w realizacji inwestycji oraz zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców.

Pod koniec września rewitalizacja ma już ruszyć na dobre. – Planowane są nasadzenia drzew, modernizacja ścieżek, nowe oświetlenie, będą ławki i kosze na śmieci oraz na odchody zwierząt, fontanna, boisko oraz plac zabaw, wybieg dla psów i siłownia pod chmurką – informuje Adam Wieczorek z referatu inwestycji i remontów. Ma również powstać tor dla rolkarzy wokół parku.

Zgodnie z umową wszystko powinno być gotowe do końca września przyszłego roku.

Istniejący w parku plac zabaw idzie do rozbiórki. Urządzenia trafią do miejskich przedszkoli – nr 1 przy ul. Bytomskiej w centrum i nr 11 przy ul. Makowskiego w Brzozowicach-Kamieniu.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 37/2018 z 18.09.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.