•  
  •   Fot. Aleksandra Dudziak
09.04.2018

Paweł Klimek z Kalet z nominacją

Już po raz drugi, pochodzący z Kalet prawnik, Paweł Klimek został nominowany w konkursie Prawnik Pro Bono. Jego kandydaturę zgłosili studenci i koledzy z macierzystej uczelni.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych oraz redakcja dziennika "Rzeczpospolita". Promuje on prawników, którzy nie pobierając opłat, udzielają porad obywatelom i organizacjom pozarządowym. Wydarzenie odbywa się po raz XV.

Paweł Klimek będzie rywalizował z 23 kandydatami. Niektórzy z nich, tak jak Klimek, współpracują z Centrum Pro Bono na co dzień. Większość nominowanych pochodzi z dużych miast. Kaletanin jest jedną z niewielu osób reprezentujących małe miejscowości.

Paweł Klimek jest asystentem i doktorantem w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego oraz opiekunem Sekcji Prawa Podatkowego Studenckiej Poradni Prawnej.

Ponadto obsługuje m.in. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Lublińcu, który aktualnie prowadzi akcję pomocy w wypełnianiu PIT-ów. Dzieje się to w ramach funkcjonowania Stowarzyszenia "Dogma" z Katowic. Punkt znajduje się w Powiatowym Centrum Usług Społecznych przy ul. Sobieskiego 9 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14-18, we wtorki wyjątkowo w godz. 8-12. Uprawnionym, czyli m.in. osobom powyżej 65. i poniżej 26. roku życia, bezpłatnych porad prawnych udzielają doświadczeni praktycy i wykładowcy akademiccy, w tym właśnie Paweł Klimek.

Kaletanin dziękuje osobom, które zadbały o jego ponową nominację. Szczególnie studentowi Damianowi Borucie oraz małżonce Izabeli Klimek.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia. (hm)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.