•  Mieszkańcy domów przy ul. Bytomskiej skarżą się, że wielu kierowców przejeżdża przez wieś z nadmierną prędkością.
  •  Mieszkańcy domów przy ul. Bytomskiej skarżą się, że wielu kierowców przejeżdża przez wieś z nadmierną prędkością. Fot. Krzysztof Garczarczyk
02.02.2020

Piraci drogowi w Wieszowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie widzi potrzeby spotkania się z mieszkańcami Wieszowy w sprawie planowanej przebudowy, przebiegającej przez tę wieś, DK 94, ponieważ dokumentacja została już opracowana. Jest natomiast wstępna zgoda GDDKiA na zamontowanie na DK 94 radarowych wyświetlaczy prędkości, mających przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na krajówce.

Taką odpowiedź usłyszała radna Kamila Tabaka na ostatniej sesji od Jakuba Kuklińskiego, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Zbrosławice. Naczelnik dodał, że trzeba jeszcze rozeznać, czy tablice wyświetlające rzeczywistą prędkość będą spełniać wymogi określone w ministerialnym rozporządzeniu. Mieszkańcy Wieszowy nie od dziś skarżą się na nagminne przekraczanie dopuszczalnej prędkości na przelotowej ul. Bytomskiej, będącej częścią DK 94. Jak wspomniała Kamila Tabaka, niedawno samochód znów wylądował w rowie i na płocie jednej z posesji przy tej drodze, a to nierzadkie przypadki.

Na łamiących przepisy kierowców skarżą się także wieszowianie zamieszkali przy ul. Słowackiego (boczna od Bytomskiej), domagając się montażu progów spowalniających na tej gminnej drodze. W petycji skierowanej do urzędu gminy w Zbrosławicach wskazują na wzmożony ruch na tej ulicy (dowożenie dzieci do szkoły, sąsiedztwo firm) oraz nagminne przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Ich zdaniem problem mogą rozwiązać progi spowalniające i wnoszą o ich zamontowanie. Petycja trafiła do Wydziału Gospodarki Komunalnej, gdzie czeka na rozpatrzenie w ustawowym terminie.(K)

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.