•  Stos prawie 1390 głosów oddanych na remont ul. Wiejskiej. Żaden inny z 22 zgłoszonych projektów nie miał tylu głosów w formie papierowej.
  •  Stos prawie 1390 głosów oddanych na remont ul. Wiejskiej. Żaden inny z 22 zgłoszonych projektów nie miał tylu głosów w formie papierowej. Fot. Archiwum prywatne
06.01.2018

Po ogłoszeniu wyników pozostała gorycz

Remont ul. Wiejskiej w Świniowicach zajął drugie miejsce w głosowaniu na budżet partycypacyjny powiatu tarnogórskiego. Mimo zaangażowania całego sołectwa powodów do radości nie ma. Chodzi nie tylko o przegrane głosowanie, ale też o zastrzeżenia do jego wyników i formuły.

Głosowanie na remont Wiejskiej przypominało w Świniowicach pospolite ruszenie. Od kilku lat fatalny stan drogi powiatowej jest największym problem wsi, stąd zaangażowanie mieszkańców. Głosy zbierano na papierowych kartach, których większość wydrukowano na własną rękę. Do głosowania zachęcano …

Artykuł dostępny po wykupieniu cyfrowej prenumeraty
Chcę kupić cyfrową prenumeratę >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2018 z 09.01.2018
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.