•  
  •   Fot. OSP Lisów
03.12.2018

Pożar w domu jednorodzinnym

Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem. Spalił się pokój.

Do zdarzenia doszło w Olszynie, w powiecie lublinieckim. W parterowym domu z użytkowym poddaszem były trzy osoby. Wyszły z domu przed przyjazdem strażaków, udzielono im pierwszej pomocy.

Spalił się pokój na parterze i wszystko co w nim było. Nadpalony jest również trzcinowy strop, okna, a nawet ogrodzenie. Samorząd zapewnił mieszkańcom lokum zastępcze.

Przypuszczalna przyczyna pożaru została określona jako nieostrożne obchodzenie się z ogniem. Szczegóły ustala policja. Szacowane straty: 40 tys. zł.

Na facebookowym profilu Lubliniec998 pojawił się apel: „Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich o pomoc. Dzisiejszy pożar w Olszynie przyniósł straty materialne. Poszkodowani to dwaj bracia. Potrzebują kurtki, kapcie, koszule, swetry, bluzki oraz buty zimowe rozmiar 41 oraz 42 ( rozmiar ubrań L oraz XL ). Każdy kto byłby chętny do pomocy i może podarować coś poszkodowanym, jest proszony o kontakt z sołtysem Olszyny. Na dworze jest coraz chłodniej, więc nie zostawiajmy tego obojętnie”. (esp)

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.