•  W rozkładzie Kolei Śląskich już w grudniu pojawi się nowe połączenie Katowic z Kluczborkiem.
  •  W rozkładzie Kolei Śląskich już w grudniu pojawi się nowe połączenie Katowic z Kluczborkiem. Fot. Patryk Farana
26.11.2019

Pociągi na trasie Katowice - Tarnowskie Góry - Kluczbork

Od 15 grudnia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich znajdzie się nowe połączenie z Katowic do Kluczborka przez Tarnowskie Góry. Przejazd inauguracyjny 30 listopada odbędzie się wyjątkowym pociągiem nazwanym na tę okazję “Powstaniec Śląski”. Od poniedziałku, 25 listopada, chętni mogą się na niego zapisywać. Przejazd jest on bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Aby zarezerwować miejsce w pociągu specjalnym do Kluczborka wystarczy skorzystać z formularza rezerwacyjnego na stronie internetowej kolei. Z Katowic „Powstaniec Śląski” wystartuje o 10.40, a do celu dotrze o godzinie 13.29. Po drodze zaplanowane są m.in. dłuższe postoje w Lublińcu i Oleśnie. Dłużej pobędzie też oczywiście w samym Kluczborku. Zapewniony jest również przejazd pociągiem w drogę powrotną. Na podróżnych czekają różnego rodzaju niespodzianki i atrakcje – nie zabraknie możliwości zwiedzenia kabiny maszynisty czy zdjęcia w kolejarskiej czapce. Podczas przejazdu będzie można też posłuchać ciekawostek z historii linii kolejowej Kluczbork – Tarnowskie Góry.

Natomiast na samą nazwę handlową połączenia Koleje Śląskie wybrały hasło "Gdacjusz", nawiązując tym samym do istotnej dla Kluczborka postaci Adama Gdacjusza, określanego „Śląskim Mikołajem Rejem”.

(e)

Dokładny rozkład jazdy pociągu specjalnego można sprawdzić TUTAJ.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.