Przy Szkole Podstawowej w Kopienicy powstanie Podwórko Talentów Nivea.
    Przy Szkole Podstawowej w Kopienicy powstanie Podwórko Talentów Nivea. Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.08.2017

Podwórko Talentów dla Kopienicy

W niewielkiej Kopienicy w gminie Zbrosławice powstanie Podwórko Talentów NIVEA. Tak wynika z ogólnopolskiego głosowania internautów. W całej Polsce w ramach akcji powstanie 20 placów zabaw.

Na czym polega konkurs? Zasady są proste. Każda szkoła podstawowa, gmina, spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa ma może zawalczyć o to, by to właśnie na jej terenie wybudowano Podwórko Talentów.

Najpierw należy zgłosić propozycję lokalizacji placu zabaw, a następnie przesłać krótki film video, który pokazuje talent dzieci.

Do projektu zgłosiło swoje prace ponad 500 gmin, szkół podstawowych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Spośród nich jury konkursu wybrało 200 zgłoszeń, które trafiły do drugiego etapu konkursu. Ostateczną decyzję o tym kto wygra Podwórka Talentów NIVEA podjęli internauci, którzy od 10 czerwca do 31 lipca b.r. głosowali na wybrane prezentacje i filmy poprzez stronę www oraz aplikację mobilną. W 20 zwycięskich lokalizacjach, które zdobyły najwięcej głosów, powstaną unikatowe place zabaw, które będą rozwijały dziecięce talenty w trzech obszarach – artystycznym, naukowym i sportowym.

Na Kopienicę padło 38 680 głosów, co dało jej dwunaste miejsce w konkursie. Podwórko Talentów Nivea zostanie wybudowane przy Szkole Podstawowej.

Wśród 20 laureatów konkursu znalazła się także Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy w gminie Woźniki, która otrzymała 38 756 głosów i zajęła IX miejsce.

W sumie, na wszystkich kandydatów, internauci oddali ponad 1,5 mln głosów

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31 z 08.08.2017
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.