•  
  •   Fot. Pixabay
04.01.2020

Pożegnanie z kasą

Od 1 stycznia 2020 roku z urzędu gminy w Tworogu znika kasa, w której można było dokonywać płatności za podatki i lokalne opłaty.

– Do tematu przymierzaliśmy się już od dłuższego czasu. Kasa była przeżytkiem, coraz więcej płatności dokonuje się w internecie, przelewami. Faktycznie, korzystało z niej dużo seniorów. Starsi mieszkańcy mogą dokonywać wpłat w Banku Spółdzielczym, który znajduje się naprzeciwko urzędu. Nie zapłacą prowizji, nie ma tam barier architektonicznych – do kasy w urzędzie trzeba było wejść po schodach – mówi wójt Tworoga Eugeniusz Gwóźdź.

Nikt nie straci pracy w związku z likwidacją kasy. – Będzie przeorganizowanie i pracownik dostanie inne obowiązki, których nie brakuje – dodaje włodarz.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 1/2020 z 07.01.2020
komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.